Leczenie chorób przyzębia (periodontopatii) pozwala wyeliminować problemy z nadwrażliwością, odsłanianiem szyjek zębowych, nieprzyjemnym zapachem z ust, obrzękiem i krwawieniem dziąseł czy przemieszczaniem się, rozchwianiem, a nawet utratą zębów. W leczeniu chorób przyzębie stosuje się metody ściśle związane ze specyficznym schorzeniem i stopniem jego zaawansowania.

W etapie początkowym należy skoncentrować się na redukcji podstawowej przyczyny choroby-infekcji wywołanej osadzeniem się na zębach i dziąsłach tzw. płytki nazębnej. Przeprowadzenie skalingu (usunięcie płytki nazębnej i kamienia nazębnego).

W zaawansowanych stanach peridontopatii, gdy nastąpił ubytek znacznej części tkanek przyzębia wykonuje się zabiegi:

– Szynowanie zębów (unieruchomienie, blokowanie)

– Czyszczenie głębokich kieszonek – kiretaże

Przy dużych zanikach kości stosuje się zabiegi chirurgiczne z użyciem specjalnych materiałów (kostnych) pobudzających zanikłe tkanki przyzębia do regeneracji. W ten sposób możemy w znacznym stopniu przywrócić funkcję i estetykę zanikłych dziąseł i zniszczonych zębów.


Stomatolog Tarnobrzeg

Drobne ubytki? Kolejny przegląd? A może coś poważniejszego? Nie ważne jaki jest cel Twojej wizyty bo i tak grono naszych najlepszych stomatologów w Tarnobrzegu sprosta każdemu wyzwaniu. Przyjdź do nas i przekonaj się sam.

Stomatolog Sandomierz

Może Cię również zainteresować: Stomatologia zachowawcza

Więcej na temat bólu zębów: Wikipedia

Stomatolog Tarnobrzeg